Mała Czwóreczka, czyli ciekawe informacje o klasach I-III SP
środa, 23 marca 2016
Życzenia świąteczne

zyczenia 2016

08:17, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link
piątek, 18 marca 2016
Konkurs matematyczny dla klas II
12:18, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link Dodaj komentarz »
Jesteśmy bezpieczni

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu dla klas I "Jesteśmy bezpieczni". Celem konkursu było upowszechnianie wśród najmłodszych znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie rozwiązywali zagadki o ruchu drogowym oraz  quiz o zagrożeniach jakie mogą czyhać przy poruszaniu się po drogach. Pierwszaki udowodniły, że doskonale znają 5 zasad przechodzenia przez jezdnię.miejsce I - klasa Ia

miejsce II - klasa Ib

miejsce III - klasa Ic

miejsce IV - klasa Id

 Jestesmy bezpieczni 2016

Fotogaleria zdjęćOpracowała: S. Formella

12:17, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 marca 2016
Święto Dziewczynek w "małej czwóreczce"

Zaraz po rekolekcjach wielkopostnych w szkole na dziewczynki z klasy IIb oraz wychowawczynię panią Hannę Jankowską czekała niespodzianka. Rodzice wraz z chłopcami zakupili pięknie udekorowane hiacynty oraz słodkie "Co nieco". Kwiatek uczy cierpliwości, ponieważ będzie trzeba trochę poczekać, aż zakwitnie, aby zobaczyć go w całej krasie. Dziewczynki były mile zaskoczone.

dzień kobiet

Opracowała: H. Jankowska09:15, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link Dodaj komentarz »
Miejski Konkurs Fotograficzny - "Lębork w obiektywie"

Uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w Miejskim Konkursie Fotograficznym promującym nasze miasto.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku. Wszystkie fotografie naszych uczniów były bardzo ciekawe.

 Nagrodę Dyrektora otrzymała jednak tylko jedna praca z naszej szkoły.    Było to zdjęcie Antoniny Szkodzińskiej, uczennicy klasy IIb.

 Tosia uczestniczy w zajęciach koła fotograficzno-informatycznego, które prowadzi pani Hanna Jankowska.

 

Opracowała: H. Jankowska

08:32, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 marca 2016
Warsztaty taneczne dla juniora "Rytm i zabawa"

...

19:36, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link
Dokarmianie ptaków

Zimową porą klasa ID wyruszyła z misją „Dokarmiania ptaków ”. Na terenie szkoły i w jej okolicach uczniowie zawieszali na gałęziach drzew zimowe kule, które są smakołykiem naszych małych skrzydlatych przyjaciół. Zimowe kule to połączenie tłuszczu, nasion i orzechów, znajdują się one w specjalnej siateczce,  która umożliwia łatwy dostęp do pożywienia i zapobiega jej rozpadaniu. Dzieci doskonale wiedzą, że dokarmianie ptaków jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale również dostarcza nam wielu wrażeń estetycznych. Dzięki temu mogliśmy z bliska obserwować różnokolorowe ubarwienie ptaków i sposób ich zachowania w czasie posiłku. Jesteśmy pewni, że nasi przyjaciele na wiosnę odwdzięczą się pięknym śpiewem.

dokarmianie ptakowS. Formella

19:35, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link
Spotkanie z funkcjonariuszem policji

Przed feriami pedagog szkolny p. Urszula Żulpo zorganizowała spotkanie z policjantem pt. „Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I, II i III. Celem spotkania było omówienie dzieciom zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas  zbliżających się ferii zimowych. W czasie spotkania stróż prawa omówił zasady bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami wodnymi, podczas poruszania się po drogach oraz jazdy na sankach czy nartach. Ponadto przypomniano o zagrożeniach związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu w czasie czasu wolnego. Przekazaną przez policjanta wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić zaprezentowana bajka edukacyjna z serii „Owce w sieci”, która zobrazował  uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w internecie. Ze strony uczniów nie zabrakło oczywiście pytań dotyczących pracy funkcjonariusza policji :)19:33, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link
środa, 10 lutego 2016
Jak karnawał - to zabawa!

Karnawał kojarzy się nam z tańcem, muzyką oraz super zabawą!

Wszystkie dzieci począwszy od zeróweczek do klas III bawiły się z rówieśnikami na zabawie karnawałowej zorganizowanej w szkole.Na balu spotkać można było różne postacie z bajek i nie tylko.

Opracowała: H.Jankowska

19:39, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 lutego 2016
Dzień Babci i Dziadka w klasie Id

29 stycznia klasę Id odwiedzili Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich program artystyczny. nie zabrakło wierszy, piosenek i konkursów. Było dużo uśmiechu i radości. Było to wspaniałe popołudnie pełne ciepła i wzruszeń. Zaproszeni goście nagrodzili występy dzieci burzliwymi oklaskami (czytaj więcej...)

Fotogaleria zdjęć

10:05, zsnr3malaszkola , AKTUALNOŚCI
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Dodatki
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Dieta Bezglutenowa